Programovací jazyk Python

Python je dynamický, objektově-orientovaný programovací jazyk, který se může využít v mnoha oblastech vývoje softwaru. Nabízí významnou podporu k integraci s ostatními jazyky a nástroji a přichází s mnoha standardními knihovnami. Dá se naučit v několika málo dnech. Mnoho pythonýrských programátorů hlásí zvýšení produktivity práce a pocit, že jazyk podporuje vývoj na vyšší kvalitě s čitelnějším kódem.

Kde začít

Není špatný nápad začít vpravo nahoře. Hned vedle home je contents neboli úplně vše co tu je, dále changes jako poslední změny, help, options na zadání osobních údajů pro editaci a subscribe, jako možnost na mail dostávat všechny změny. Z úplně všeho vyjímáme:

PythonRoot - obsah
Hledej - prohledávání místní i google

PythonZaciname - první kroky, download, knihy, ...
KonferenceDiskuze - poštovní konference
TutorialyLiteratura - tutoriály, knížky, příručky, články, videa

Poslední změny - novinky, změny
Subscribe - každá novinka a změna vám přijde na mail
HelpPage - malá nápověda k této wiki

Další česká komunita

Tato komunita kolem py.cz a konference @py.cz je tu již více než 10 let. Další významnou komunitou kolem jazyka Python je relativně mladá www.python.cz. Tato skupina se zaměřuje více na setkávání (srazy PyVo) a na odkazuje na stránkách na zajímavé zahraniční materiály. Obě komunity jsou víceméně nezávislé.

Jak přispět

py30.png py25.png

Pomáhejme si navzájem. Wiki je web spoluautorů, každý může přispívat a sdílet. Abyste mohli editovat, stačí vyplnit options.

SyntaxeWiki - jak editovat a přispívat
WikiPiskoviste - vyzkoušejte si formátování a editaci této wiki

Děkovačka

zwiki-happycomp.png zopepowered.png PythonPowered.png