České a Slovenské konference programovacího jazyka Python

py30.png py25.png

Místní konference python@py.cz

Konference pro všechny a všechno ohledně Pythonu. Obvykle tak 100 příspěvků měsíčně. Diskutuje se převážně na tyto témata:

pyczkonf.png
  • absolutně začátečnické dotazy
  • pokročilé techniky a algoritmy
  • srovnávání programovacích jazyků a/nebo jednotlivých příkazů
  • Zope/Plone (přestože na Plone existuje speciální fórum - viz níže)
  • GUI v Pythonu, a to téměř všechna běžná
  • oznamování nových verzí programů, ať již svých nebo cizích
  • informace o nových postupech, zajímavostech či nápadech
  • nabídka a poptávka pracovních příležitostí kolem Pythonu

Jak se připojit

Archiv

Jak funguje mailová konference

Pro člověka, který je zvyklý na běžná webová fóra (phpBB apod.) může být princip mailových fungování konferencí značně nezvyklý. Základem je mít email. To proto, že v emailové konferenci vám chodí příspěvky do vaší emailové schránky. Na běžná webová fóra musíte chodit vy (i když vám přijde oznámení o novém příspěvku). V emailové konferenci vám přijde mail, na který prostě odpovíte a je to. Mail dostanou všichni, co jsou zapojeni v konferenci.

Přihlaste se na adrese http://www.py.cz/mailman/listinfo/python. Až tak učiníte, tak by mělo do vaší emailové schránky dorazit oznámení o přijetí vaší žádosti a přijmutí do konference. Zbývá nám jej tedy potvrdit a je to.

Pokud chcete poslat příspěvek do konference, učiníte tak zaslaním nového emailu s vaším příspěvkem na adresu konference python@py.cz, přičemž předmět zprávy supluje název threadu/topicu/místnosti ve webových fórech. Pokud chcete na nějaký příspěvek zareagovat, uděláte to stejně, jako byste odpovídali na email.

Čeština v konferenci

Konference probíhá ze dvou hlavních směrů - mailama a přes webové rozhraní na Google skupinách. Ty dvě větve jsou propojené přes newsový server. Největší problém historicky dělají Google skupiny, které neumí nic jiného, než utf8. Hodně lidí to řeší tak, že nepíší háčky čárky, což však snižuje čitelnost. Když někdo píše z webového rozhraní mailu nebo přímo přes Google skupiny, tak tam k znetvoření češtiny dojít snad ani nemůže. My všichni ostatní, a asi nás je většina, kteří používáme nějakého toho poštovního klienta, bychom si měli nastavit kodování utf8. Např. v Thunderbirdu to je v Možnostech - http://i.imgur.com/b3gd5Ng.png.