Zde by časem mohl vyrůst archiv mé dosavadní tvorby pro PyCZ. Pro začátek určitě vezmete za vděk alespoň následujícími odkazy:

  • Učebnice jazyka Python je překlad originálního tutorialu jazyka Python ve verzi 2.2. Originální tutorial je napsán Guidem van Rossumem a Fredem L. Drakem. V roce 2002 jsem se rozhodl přeložit tento tutorial jako pomoc všem dalším začínajícím programátorům v jazyce Python.

Moje dlouhodobá práce pro server ROOT.cz:

  • Seriál Létající cirkus (díky Lukášovi Tinklovi i PDF verze) - pojednává o úvodu do jazyka Python i do jeho modulů jako jsou os, pickle, urlib, rexec, pil a dalších.
  • Seriál Make-up pro vaše aplikace úvod do programování grafického uživatelského rozhraní pomocí PyGtk, PyQt a Tkinter.
  • Dvojdílný článek Nový chřestýš novinky, jež byly uvedeny ve verzi 2.4 jazyka Python, tj. generátorové výrazy, dekorátory, datový typ množina, moduly subprocess a doctest. (Pozn. v názvu článku vystopujete moje zmatení smyslů: python != chřestýš, nýbrž krajta, pokud to dobře chápu).

Další články pro ROOT.cz, které se již přímo netýkají jazyka Python, ale mají mnoho společného buď s operačním systémem Linux nebo dalším svobodným software:

Váš Honza Švec