Edit detail for NapovedaKModulum revision 1 of 1

1
Editor: pycz
Time: 2006/06/16 12:59:38 GMT+0
Note:

changed:
-
Nápověda k modulům
=====================


S některými moduly není dodávána žádná dokumentace. Nápověda je dělána pouze ve formě dokumentačních řetězců a komentářů v samotných souborech modulu. No a je na vás, abyste se s tím nějak poprali. Naštěstí existují další moduly, které dokáží tyto dokumentační řetězce se souborů vysbírat a v přehledné formě zobrazit. Jedním z nich je *pydoc*, který je dodávám přímo v distribuci.

pydoc
-----

pydoc.py se pod Windows spouští spouštěcím linkem ze Startu, .., Python24. *Module Docs*. Kdo ve Startu tento link nenajde, může modul spustit z adresáře Python24/Lib, kde ``pydoc.py`` standardně leží; v grafickém režimu se tento spouští s parametrem -g: ``python pydoc.py -g``. Další možné parametry získáte, spustíte-li ``pydoc`` bez ničeho.

Naběhne vám následující okno 

.. image:: pydoc.png

kde do vstupního řádku napíšete název vašeho modulu nebo jen část (bez .py). Z výsledků, kterých je většinou dost, si vyberete ten váš. Spustí se vám prohlížet a v něm, typicky pro *pydoc*, zformátované dokumentační řetězce metod i tříd a dalších ....  

Konkrétně pro modul ``path.py`` dostávám:


.. image:: pydoc-path2.png


Nápověda k modulům

S některými moduly není dodávána žádná dokumentace. Nápověda je dělána pouze ve formě dokumentačních řetězců a komentářů v samotných souborech modulu. No a je na vás, abyste se s tím nějak poprali. Naštěstí existují další moduly, které dokáží tyto dokumentační řetězce se souborů vysbírat a v přehledné formě zobrazit. Jedním z nich je pydoc, který je dodávám přímo v distribuci.

pydoc

pydoc.py se pod Windows spouští spouštěcím linkem ze Startu, .., Python24. Module Docs. Kdo ve Startu tento link nenajde, může modul spustit z adresáře Python24/Lib, kde pydoc.py standardně leží; v grafickém režimu se tento spouští s parametrem -g: python pydoc.py -g. Další možné parametry získáte, spustíte-li pydoc bez ničeho.

Naběhne vám následující okno

pydoc.png

kde do vstupního řádku napíšete název vašeho modulu nebo jen část (bez .py). Z výsledků, kterých je většinou dost, si vyberete ten váš. Spustí se vám prohlížet a v něm, typicky pro pydoc, zformátované dokumentační řetězce metod i tříd a dalších ....

Konkrétně pro modul path.py dostávám:

pydoc-path2.png