PyFLTK je Pythonýrský wraper vytvořený pomocí SWIGu? na open-source GUI toolkit FLTK. Cílem projektu je vytvořit wrapery na FLTK1 i FLTK2 a konvertor FLUID do PyFLTK. V současnosti je plně implementováno FLTK 1.1 a pracuje se i na wraperu FLTK 2.0, které je však teprve ve stádiu alfa verze.

FLTK (vyslovováno "fulltick") je multi-platormní C++ GUI toolkit pro UNIX®/Linux® (X11), Microsoft® Windows®, a MacOS® X. FLTK poskytuje moderní odlehčené GUI které podporuje 3D grafiku pomocí OpenGL® s emulovaným GLUT.

FLTK je vyvíjeno s důrazem na kompaktnost a rozšiřitelnost, může být jak staticky linkované, ale pracuje dobře i jako sdílená knihovna (shared library - na Unixu SO, na Windows DLL). FLTK také obsahuje skvělý GUI builder (něco jako Visual Basic IDE či Delphi) nazývaný FLUID který může být použit k vytvoření aplikace během několika minut. Bohužel PyFLTK nepodporuje utf-8, takže se na české aplikace moc nehodí.

FLTK i PyFLTK je šířeno za podmínek GNU Library Public License verze 2 s vyjímkou toho že umožňuje statické linkovaní.

Dokumentace

Více viz domovská stránka PyFLTK nebo domovská stránka FLTK.

*) Protože je PyFLTK generované SWIGem? tak jsou všechna API naprosto schodná a lze se učit PyFLTK z originální dokumentace k FLTK či jiných FLTK tutoriálů.