Mailman

Poštovní konference jazyka Python jsou většinou řízeny programem Mailman. Tento program vytváří měsíční archivy a někdy také celkový archiv od začátku trvání konference. Tak je tomu i na tomto webu, ale např.na http://mail.python.org/pipermail/python-list/ celkový souhrný archív není, protože by asi byl neúměrně veliký. Zde se pak hodí script uváděný níže.

Prohlížení těchto archivů přímo na webu je vcelku nepohodlné. Lepší by bylo si je nějak stáhnout archivy do svého emailového klienta a moci si je offline, v pohodlí prohledávacích funkcí mailového klienta, prohlížet.

Mailman standardně používá formát mbox, se kterým pracuje většina emailových klientů. Stačí tedy stáhnout archiv nebo archivy a nějak naimportovat nebo nakopírovat do příslušných adresářů ve Vašem emailovém klientovi.

Stažení mnoha měsíčních archivů

py25.png

Pokud neexistuje celkový archiv, je nutné stáhnout všechny měsíční archivy a to může otravné a zdlouhavé. Snad zde pomůže následující script (jsme na wiki, takže pokud najdete chyby nebo vylepšení neváhejte to opravit). Script stáhne všechny jednotlivé měsíční archivy a zároveň vytváří celkový souhrnný jeden, ve kterém je vše: MailmanArchivesDownload.py

Vyzkoušeno na:

Prohlížení v Thunderbirdu

Stáhněte si archiv, vytvořte přímo v TB novou složku (není nutné, ale pokud je archivů více, je to vhodné), TB ukončete. Pak nakopírujte stažený archiv/archivy do vytvořené složky na ...userprofile.../Thunderbird/Profiles/..../Mail/Local Folders/"nová složka". Pustit TB a mělo by to tam být.