Stručný přehled jak se to má s webem v Pythonu (převzato z konference):

udelej-si-sam

Ve standardní knihovně je připravený jednoduchý http server. Zahákuje socket, počká na dotaz, zavolá metodu get() nebo post() kterou mu dodáš a dá jí trubku na vstup a výstup. Všechno ostatní (parsování dotazu, dekódování formulářových proměnných, čtení a nastavování hlaviček) si musíš udělat ručně. Na skutečný provoz je to slabota, ale na rychlé vyzkoušení si něčeho je to krásně jednoduché. Pokud neumíš HTTP, je to dobrý způsob jak se ho naučit. :-)

mod_python

Modul do apače s víceméně stejnou funkčností, s tím rozdílem že většinu skutečné práce oddře chudák indián. Dotaz dostaneš rozebraný, předžvýkaný a předtrávený, ale pořád to bude holý dotaz takže třeba přebrání dat z formuláře si musíš řešit sám. Ditto hlavičky - apač poskytuje funkce na pohodlnější čtení a nastavování, ale rozumět jim pořád musíš sám. Samo o sobě je to spíš jednodušší než udělej-si-sám, jenže navíc musíš ještě nastavovat apače a mapování v něm.

wsgi

Nejnovější móda ve světě pythonu, takto v podstatě totéž jako bylo CGI pro perl před dvaceti lety :-) V podstatě jen rozhraní který může libovolný webserver implementovat aby mu libovolný framework rozuměl. Funkčně je to daleko primitivnější než mod_python, ale od toho jsou právě ty frameworky. Těch je milion a každý umí něco zajímavého, stačí si vybrat co ti vyhovuje. Djagno tě určitě nezklame, ale klidně ti může stačit něčc ještě jednoduššího. IMO ti z formulářů postačí víceméně jen vyhledávací pole, takže nebudeš potřebovat žádný přesložitěný MVC vylomeniny).

knihovny

Pokud nepůjdeš cestou nějakého megahyperframeworku tak to ještě neznamená že musíš žít na stromě. Není problém vzít holý http server, napsat si pro pohodlí pár funkcí na přežvýkání vstupu (ve standardní knihovně je vše potřebné), přihodit nějakou hotovou knihovnu na šablonování (je jich milion), databázi (SQL Alchemy, amen) a máš víceméně hotovo. Když nenajdeš ve standardní knihovně, hoď dotaz do konfery, určitě se ti ozve i někdo jiný než djangisti. :-)

Javascript

Je to velmi smutné, ale občas se i pythonista musí nechtěně poprat s Javascriptem.

Jak funguje objektové programování v Javascriptu pro programátory v Pythonu: https://youtu.be/Scysu5rvYg8